Konya Göz Doktoru, Konya Göz Doktorları ve Konya Çocuk Göz Doktoru, Konya Bebek Göz Doktoru, Konya Estetik Göz Kapağı, Konya Göz Ameliyatı, Konya Şaşılık Ameliyatı, Konya Düşük Göz Kapağı Ameliyatı, Konya Protez Göz, Göz Doktoru Konya, Göz Doktorları Konya, Konya Katarat Ameliyatı

1977 yılında Ankara’da gözlerini açan Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir, ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı.

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ni derece ile girdi. 2001 yılında Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2001-2004 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği’nde uzmanlık eğitimini tamamladı.

Uzmanlık eğitiminin ardından Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi ve Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak hizmet verdi. 2011 yılı Şubat ayında Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yardımcı doçent olarak çalışmaya başladı. 2013 yılında University of California San Francisco’da Prof. Dr. Robert Kersten ile birlikte oküloplastik ve cerrahi uygulamalarına katılan Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir, üniversitede bulunduğu süre boyunca bilimsel çalışmalar ve yayınlar hazırladı.

Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir 2014 Nisan ayında girdiği sınavda başarı göstererek Doçentlik unvanını, 2020 yılı Ağustos ayında ise profesör unvanını hak kazandı.

2022 yılında Konya’da özel muayenehanesini açan Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir, bölgeden ve yurt içinden kabul ettiği ve şifa verdiği hastalarının yanı sıra yurt dışından da çok sayıda gurbetçiye ve yabancı hastaya hizmet vermeye devam etmektedir.

Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir’in öncelikli ilgi alanları;

Uluslararası dergilerde yayımlanmış 40’a yakın ve ulusal dergilerde yayımlanmış 35’e yakın bilimsel çalışması bulunan Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir, uluslararası bilimsel toplantılarda sunulmuş 50’nin üzerinde bildiri ve poster çalışması, ulusal toplantılarda ise yine 50’nin üzerinde bildiri ve poster sunumu gerçekleştirmiştir.

Türk Oftalmoloji Derneği, Türk Cumhuriyetleri Oftalmoloji Derneği, American Academy of Ophthamology ve American Society of Cataract and Refractive Surgeons üyesi olan Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir, aynı zamanda Türk Oftalmoloji Derneği’nde Katarakt ve Refraksiyon Birimi, Okuloplastik Cerrahi Birimi, Oküler Onkoloji Birimi aktif üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türk Oftalmoloji Derneği Konya Antalya Şubesi’nde sırasıyla mali sekreter ve genel sekreter görevlerinde bulunduktan sonra Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir 27 Kasım 2022 tarihinden itibaren dernekte başkan olarak görevine devam etmektedir.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca ve Almanca bilen Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir, 18 yıllık evli ve 2 çocuk annesidir.