Konya Premium Göz İçi Lens ve Konya Premium Göz İçi Lens Fiyatları için Konya Göz Doktoru Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir'den randevu alabilirsiniz.

Konya Premium Göz İçi Lens ve Konya Premium Göz İçi Lens Fiyatları için Konya Göz Doktoru Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir’den randevu alabilirsiniz.

Premium Göz İçi Lens Nedir?

Premium göz içi lensler, miyop, hipermetrop, astigmat gibi görme problemlerine hem de katarakta aynı anda çözüm sunan göz içi merceklerdir. Tıbben Trifokal mercek adını verilen premium akıllı lensler halk arasında ömürlük lens, üç odaklı mercek gibi isimlerle de anılır.

Premium Göz İçi Lensleri; multifokal, akomodatif ve multifokal torik göz içi lenslerinden oluşur.

Multifokal merceklerde optik alan, birbirini çevreleyen halkalar şeklinde farklı kırıcılıkta (dolayısıyla farklı uzaklıklara odaklayan) görüş alanları içerir. Ortamın aydınlanması, göz bebebeğinin büyüyüp – küçülmesi ve yakın – uzağa odaklanma gibi dinamik faktörlerin etkisiyle, odaklanılan alanda net görüntü elde edilir. Cerrahi öncesi 0.75 dereceden fazla astigmatı olan kişilerde ise multifokal torik göz içi lensleri tercih edilmektedir.

Akomodatif merceklerde ise tek bir optik alan mevcuttur. Bu optik alana bağlı olan ve lensi göz içerisine sabitleyen bölümler, gözün yakına – uzağa odaklanmasıyla tıpkı bir akordeonda olduğu gibi lensin optik (Görüşten sorumlu kısım) bölümünü öne – arkaya hareket etttirir. Mikron düzeyinde gerçekleşen bu hareketler; uzak – yakın ve ara mesafeye odaklanarak net görmeyi sağlar.