Konya Protez Göz ve Konya Protez Göz Fiyatları için Konya Göz Doktoru Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir'den randevu alabilirsiniz.

Konya Protez Göz ve Konya Protez Göz Fiyatları için Konya Göz Doktoru Prof. Dr. Bengü Ekinci Köktekir’den randevu alabilirsiniz.

Protez Göz Nedir?

Herhangi bir sebepten dolayı görme yetisini kalıcı olarak kaybetmiş kişinin dış görüntüsünü iyileştirmek, sosyal hayatını en iyi şekilde devam ettirmesini sağlamak için protez göz ameliyatı yapılır. Bu ameliyatların amacı, diğer gözden görünüm olarak ayırt edilemeyecek kozmetik bir düzelme temin etmektir.

Protez Göz Çeşitleri

Günümüzde kullanılan göz protezlerinin birçok çeşidi vardır. Bunlar yapısına göre; cam, porselen, akrilik malzeme olarak sınıflandırabilir. Üretim şekline göre ise, fabrikasyon (hazır üretim) ve kişiye özel üretim olarak ikiye ayırabiliriz.

Fabrikasyon olarak üretilen göz protezleri, çeşitli boyutlarda, renklerde ve belli standartlarda üretilir, hazır olarak göz yuvasına uygulanır. Kişiye özel göz protezleri ise, ölçü alınarak, göz rengi birebir boyanarak, karşılıklı provalarla hastaya özel olarak hazırlanan protezlerdir.

Nasıl Takılır?

Gözün alınması esnasında boş olan bölgeye bilye yerleştirilir. Birkaç hafta sonra protez için göz yuvasının kalıbı alınarak hazırlanır ve protez göz, göz yuvasına yerleştirilir. Son olarak protezin duruşuna göre üzerindeki son rötuşlar yapılır.